Vegan výzva??

10. dubna 2017 v 14:42 | Ella |  Recepts

Nejdříve bych asi měla začít s tím co to veganstí je, ikdyž myslím ,že to stejně většina lidí vím, napíšu to sem. Vegan je človek, který nejí nic co je živočišného původu. To znamená žádné maso, vajíčka, mléko, med a podobně.

A teď jak sem se k tomu dostala a proč to vlastně hodlám dělat?
Moje mamka i sestra jsou docela dlouho dobu veganky a nedávno jsme se u oběda bavili o tom jak je hrozné jíst maso. Ano zastávám názor, že je desné zabíjet živé tvory, proto abychom si na nich my pochutnali. Že oni musí trpět, abychom my měli plné žaludky, a že způsoby jak se s nimi zachází a fakt že jsou porcováni skoro ještě za živa jsou otřesné, ale vždy jsem nad tím jen mávla rukou. Vždy jsem říkala, že si život bez masa nedokážu představit, protože maso miluju! A právě proto jsem se rozhodla říct NE! Chci si vyzkoušet, jestli opravdu bez masa dokážu vydržet. Nikdy předtím jsem to nezkusila, protože jsem se považovala za přílišného slabocha, který prostě jídlu neodolá, ale tentokrát to opravdu hodlám zkusit a vydržet se stravovat jako vegan co nejdéle.

Jak dlouho to chci vydržet?
Sázka, kterou jsem uzavřela s mamkou má dobu trvání jeden měsíc, takže bych to chtěla tak ten měsíce vydržet, abych vyhrála, ale pokuď bych zjitila že to vydržím i bez masa a živočišných výrobků tak bych v tom chtěla pokračovat co nejdéle.

Proč to sem píšu?
Má to prostý důvod. Chtěla bych každý týden sestavit třebas TOP 3 veganské recepty, které jsem ,,okoukala" a udělat z toho článek. A celkově bych na tohle téme chtěla napsat více článku, jaké to je pro někoho, kdo by mohl jíst maso pořád, uplně vyškrknout živočišné produkty ze seznamu potravin. A taky doufám, že mě právě tyto vize budou motivovat k tomu, abych to vydržela.

Vaše

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama